W dniu 16 października 2024 r. do grupy "Wielorybki i Zerówka" przyszła Pani Iwona, która zaprezentowała wykonywany przez siebie zawód fizjoterapeuty.

Na początek wytłumaczyła dzieciom kim jest fizjoterapeuta i czym zajmuje się na co dzień. Następnie skupiła się na zajęciach poświęconych prawidłowej postawie ciała u ludzi. Dzieci chętnie zaangażowały się i demonstrowały opisywaną przez Panią Iwonę prawidłową postawę ciała. Pani fizjoterapeutka poprosiła również o plecaki dzieci i pokazała wszystkim jak właściwie nosić plecak. Jest to bardzo ważne dla zdrowia dzieci, zwłaczcza, że niedługo zaczną chodzić z plecakami do szkoły.

Przedszkolaki ochoczo wykonywały wszystkie ćwiczenia, które wspomagają organizm ludzki w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Dowiedziały się i utrwaliły prawidłowe nawyki w zakresie właściwej postawy ciała oraz dowiedziały się jakie nieprawidłowości mogą występować i jak im zapobiegać poprzez odpowiednie ćwiczenia.

To było bardzo interesujące spotkanie, wnoszące wiele wiedzy dzieciom w zakresie edukacji zdrowotnej.

Dziękujemy Pani Iwonie za wizytę w naszym przedszkolu!