Dnia 14 października 2024 r. dzieci z grupy WIELORYBKI i ZERÓWKA uczestniczyły na zajęciach edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.

Zajęcia z przedszkolakami przeprowadziła Pani Ola. Na początek, na powitanie, wręczyła dzieciom jesiennego przyjaciela "Jeżyka" wykonanego z masy solnej. Następnie przeczytała dzieciom bajkę napisaną przez Monikę Kamińską pt. "Niedźwiadek idzie spać". Po wysłuchaniu bajki dzieci pobawiły się w "Wiatr i liście" wykorzystując do zabawy chustę animacyjną oraz kolorowe liście. Do następnej zabawy "Na dywanie siedzi jeż" zaprosił dzieci jeżyk. Przedszkolaki wykazywały się umiejętnościami i sprawnością gimnastyczną. W kolejnej zabawie związanej z rymowanką o jeżyku dzieci również wykonywały ćwiczenia z zakresu motoryki małej.

Po zabawach ruchowych przyszedł czas na wykonanie tematycznej pracy plastyczno-technicznej. Bazą do pracy był szablon jeżyka oraz nitki włóczki w kolorach jesiennych. Po zakończeniu spotkania dzieci podziękowały Pani Oli za wspaniałe zajęcia i wręczyły wasnoręcznie wykonany prezent.