Dnia 07 sierpnia 2024 r. dzieci ze wszystkich grup z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek" wraz z wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej "Pocahontas" z Zabrodziu.

Zaopatrzone w prowiant i napoje przedszkolaki wsiadły do autokaru i wyruszyły w drogę. Już dużą atrakcyją dla wielu z nich była jazda autokarem!

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że na dzieci czekały już "prawdziwe" Panie Indianki, które przygotowały rożnorodne, tematyczne gry i zabawy.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy. Każda grupa miała swoją Panią Indiankę, która organizowała zajęcia i wypelniala czas dzieciom. Były to indiańskie zabawy: m.in  z użyciem hula-hop, z użyciem kolorowych flag, nauka piosenek, strzelanie z łuku, utrzymywanie się i chodzenie po linie, chodzenie po ścieżce sensorycznej (szyszki, kamienie, piasek),  zabawa w piaskownicy na statku, zabawa w berka i zbieranie piłek w labiryncie, szukanie węży w trawie, przenoszenie wody w gąbce z wiaderka do wiaderka. Dzieci po każdej ukończonej atrakcji otrzymywały specjalne pieczątki, a do zabaw miały pomalowane twarze i założone opaski indiańskie. Pani Indianka znalazła też czas dla dzieci, żeby mogły w specjalnym namiocie Tipi posłuchać różnych indiańskich opowieści.

Na koniec indiańskich zajęć  przedszkolaki otrzymały dyplomy uczestnictwa.  Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tak wspaniałej przygody w Wiosce Indiańskie. Zmęczone, ale z radością dzieci wróciły do przedszkola.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki ( i paniom i dzieciom) za wspaniałe nastroje oraz czynny udział w indiańskich zabawach.