Dnia 21 maja 2024 r., dzieci z grup "DELFINKI", "WIELORYBKI i ZERÓWKA" uczestniczyły w "Żółtym Marszu Nadziei" w ramch VI edycji świdnickich Pól Nadziei - "Poczuj RADOŚĆ pomagania".

Tegoroczna edycja była również związana z 30-leciem istnienia Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum w Świdnicy.  Marsz odbył się na świdnickim Rynku.

Przed wyjściem z przedszkola dzieci z grupy DELFINKI ubrały żółte kamizelki odblaskowe, a dzieci z najstarszej grupy WIELORYBKI i ZERÓWKA założyły: chłopcy żółte kamizelki odblaskowe, a dziewczynki żółte szarfy.

Marsz był prowadzony przez marżonetki. W marszu wzięło udział wiele przedszkoli i szkół. Na marszu można było spotkać maskotki królika, lwa; człowieka na szczudłach, Policję. Przed rozpoczęciem marszu była przemowa na temat Hospicjum oraz idei pomagania innym. Nasze przedszkolaki z radością maszerowały razem z innymi. Otrzymały od organizatorów żonkile wykonane z żółtych i zielonych balonów oraz chorągiewki , naklejki i cukierki. A po marszu dodatkowo odbył się pokaz młodych talentów, w którym zaprezentowano wybrane piosenki.

Dzieci były bardzo zadowolone z przedsięwzięcia. Dziękujemy za uczestnictwo wychowawczyniom i dzieciom.