W dniu 15.05.2024 r. dzieci z grupy "Wielorybki i Zerówka" wraz z wychowawczyniami odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Świdnicy.

Na miejscu, w Straży, czekał na przedszkolaków młodszy aspirant Pan Mariusz Sz., który zaprosił dzieci do sali edukacyjnej. Dzieci, na początku, mogły przymierzyć hełmy strażackie oraz mundur strażacki. Potem obejrzały filmy edukacyjne przedstawiające różne niebezpieczne sytuacje oraz usłyszały wskazówki jak należy zachować się podczas danej sytuacji. Następnie po rozmowach oraz pytaniach, zadawanych przez dzieci, Pan Mariusz, w innym pomieszczeniu, zademonstrował różne przedmioty, urządzenia służące do nauki ratowania życia i zdrowia innym osobom.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził w dzieciach wóż strażacki w mini wersji dla dzieci. Przedszkolaki obejrzały również pomieszczenie demonstracyjne po pożarze, znajdowały się w nim przedmioty, sprzęty i urządzenia spalone podczas pożaru. W garażu dzieci mogły zobaczyć wyposażenie wozów strażackich, które wyjeżdżają na akcję strażacką.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały za wspaniałe zajęcia edukacyjne oraz za pracę jaką wykonują strażacy na rzecz innych ludzi oraz wręczyły upominek.