W kwietniu br. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" , we wszystkich grupach przedszkolnych, odbyły się warsztaty ceramiczne. Zajęcia z ceramiki poprowadziła Pani Zuzia, związana od lat z ceramiką.

Pani Zuzia prowadzi również kanał na You Toube "Ceramidudu".

Na początku każdych zajęć odbyła się rozmowa edukacyjna co można ulepić z gliny? Dzieci swobodnie mogły wypowiedzieć się na tak zadane pytanie.

Następnie każde dziecko otrzymało kawałek gliny, szablon w kształcie koniczynki lub tulipana, szczotkę, wałek i podstawkę. Zadaniem dzieci było rozwałkowanie gliny na odpowiednią grubość i, za pomocą szablonów, wycięcie z niej ozdób. Wszystkie ozdoby zostały podpisane i zabrane do wypalenia w specjalnym piecu przez Panią Zuzię.

Zajęcia bardzo podobały się wszystkim dzieciom. Dziękujemy za warsztaty ceramiczne w naszym przedszkolu.