Z życia przedszkola

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniałe przedsięwzięcie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest to docenienia bajek, ich twórców oraz ich wartości edukacyjnych.

To dobra okazja do zachęcania najmłodszych do słuchania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, pojęć, kształtowania właściwych postaw moralnych.

W Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy to święto 03 listopada 2022 r. Do przedszkola z wielu zakątków baśniowych krain zjechały się przeróżne postacie z bajek: Spider-Man, Księżniczki Elsa i Anna z Krainy Lodu, Kopciuszek, Myszka Miki, Kot w butach, Batman,Strażak Sam, wiele księżniczek, królewien, wróżek i czarodziejek. W każdej grupie przedszkolnej odbyła się prezentacja bajkowych stroi. Dzieci opowiadały z jakich bajek one pochodzą. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami buczestniczyły w wielu zabawach i ggrach tematycznych. W przedszkolu rozbrzmiewały melodie ulubionych piosenek m.in. "Witajcie w naszej bajce" z "Akademii Pana Kleksa".Dzieci tańczyły, śpiewały, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, wykonywały bajkowe zadania, kolorowały postacie z bajek.

Na twarzach dzieci zagościł uśmiech a w sercach radość z udanej zabawy. Dzień był pełen emocji i wesołej zabawy i dla dzieci i dla dorosłych.