Z życia przedszkola

Dnia 20 września br. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka". Pasowane były najmłodsze dzieci z grupy "RYBKI", które rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem od 01 września br.

20 września jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wychowawczynie przeprowadzają  tematyczne zajęcia, bawią się i rozmawiają z dziećmi o ich prawach i obowiązkach.

Na ten dzień dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych RYBKI, DELFINKI, WIELORYBKI i ZERÓWKA przygotowały krótkie przedsięwzięcia artystyczne. Przed pasowaniem dzieci zaprezentowały swoje umiejętności innym dzieciom. Powiedziały tematyczne wierszyki, zaśpiewały edukacyjne piosenki. Pięknie i radośnie zatańczyły. Za występy otrzymały ogromne brawa oraz podziękowania od wychowawców i Pani Dyrektor. 

Po części artystycznej najmłodsze dzieci oficjalnie zostały włączone do grona przedszkolaków. Każde dziecko podchodziło do Pani Dyrektor, która kładła duży ołówek na ramieniu dziecka i wymawiała ważne słowa "Pasuję Cię na Przedszkolaka". Nasze nowe przedszkolaki były bardzo dzielne i z uśmiechem na twarzach uczestniczyły w uroczystości. Za udział w pasowaniu otrzymały dyplomy oraz cukierki obfitości.