Z życia przedszkola

W dniach 26 i 27 lipca 2022 r. dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek" wybrały sie na zajęcia edukacyjne do Jaskni Nietoperzy w Świdnicy.

Jaskinia jest zlokalizowana w budynku Nadleśnictwa w Świdnicy. Tematem zajęć było poznanie środowiska życia nietoperzy. Na miejscu dzieci zostały wprowadzone do specjalnego pomieszczenia, od którego rozpoczęło się spotkanie z nietoperzami. W tym pomieszczeniu dzieci usiadły na przygotowanych pufach, a Pani Monika, edukatorka włączyła dzieciom film o gatunkach nietoperzy żyjących w Polsce. Dzieci poznały nazwy nietoperzy, dowiedziały się jak są zbudowane, jakich są rozmiarów, co one jedzą, że są jedynymi latającymii ssakami. Następnie przedszkolaki udały się do wnętrza "sztucznej" jaskini, gdzie mogły oglądać i podziwiać środowisko i warunki życia nietoperzy, odpowiednio przygotowane i specjalnie utworzone dla zwiedzających.

Dzieci były zachwycone, pełne wrażeń i emocji oraz informacji, które pozyskały podczas zajęć. Bardzo dziękujemy za spotkanie.