Z życia przedszkola

W dniu 14 czerwca 2022 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyły się tematyczne zajęcia w ramach edukacji ekologicznej.

Zajęcia zostały przeprowadzone w każdej grupie przedszkolnej. Celem zajęć było uświadamianie dzieciom potrzeby ochrony Ziemi oraz pogłębianie wiedzy na ten temat.

Zajęcia poprowadziała Pani Marta Jaworska. Na początek pokazał dzieciom naszą planetę Ziemię ... ale w maseczce. W ten sposób uświadomiła dzieciom, że może wystąpić tak duże zanieczyszczenie powietrza, że trzeba będzie używać specjalnych maseczek ochronnych. Następnie dzieci uczestniczyły w doświadczeniu ze świeczką. Świeczka paliła się w pomieszczeniu dopóki było powietrze. Po przykryciu świeczki szklanką powietrze zużyło się i świeczka zgasła. Zabrakło jej powietrza. Pani Marta pokazała przedszkolakom model płuc oraz funkcjonowanie płuc podczas wdechu i wydechu powietrza. Dzieci wypowiadały się również jak należy dbać o Ziemię, żeby była czysta i dobrze nam służyła. Przedszkolaki wykazały się dużą świadomością i bogatą wiedzą na temat ochrony naszej planety.

To były ciekawe i pouczające zajęcia proekologiczne. Bardzo dziękujemy Pani Marcie.!