Z życia przedszkola

Dnia 10 maja 2022 r. dzieci z grupy "Wielorybki i Zerówka", z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek", wzięły udział w XVI Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych "Wyobraźnia bez granic".

Nasze przedszkolaki wystąpiły na scenie Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury. Zaprezentowały się w przedstawieniu, opracowanym na podstawie książki Urszuli Kozłowskiej pt. "Smacznego kolego". Do występu zaangażowane zostało każde dziecko z grupy. Przedszkolaki uczyły się swoich ról w domu, z rodzicami oraz na próbach w przedszkolu z paniami wychowawczyniami.

Mali aktorzy na wielkiej scenie poradzili sobie  fantastycznie. Doskonale przygotowani stanęli na wysokości zadania. Rodzice mogą być dumni ze swoich pociech. Wystąpienie w Przeglądzie Teatrzyków wymagało od wszystkich uczestników i przygotowujących wiele pracy, prób oraz rezygnacji z zabaw swobodnych, czasu wolnego.

Dnia 12 maja 2022 r., w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury", odbyła się uroczystość wręczenia nagród, dyplomów i wyróżnień dla dzieci biorących udział w Przeglądzie Teatrzyków. Dzieci z naszego przedszkola otrzymały wyróżnienie za przedstawienie "Smacznego kolego". Każdy uczestnik otrzymał nagrodę książkową. Na zakończenie uroczystości wszyscy obejrzeli przedstawienie pt. "O wiewiórce Łupiskórce" w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy.

Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w nauce tekstów do przedstawienia oraz za charakteryzacje ubraniowe. Dzieciom dziękujemy za udział oraz piękny występ. Wychowawczyniom dziękujemy za przygotowanie oraz trud i zaangażowanie  na próbach teatralnych.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym aktorom!