Z życia przedszkola

Dzieci z grupy "Wielorybki i Zerówka" wzięły udział w konkursie czytelniczym "Dzień dobry Pani Urszulo". Dzieci wykazały się wiedzą na temat treści książki pisarki świdnickiej Urszuli Kozłowskiej pt. "Smacznego kolego". 

Konkurs przeprowadzony  został w dwóch etapach. Dnia 21 kwietnia br. odbył się wewnętrzny konkurs w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek". Dzieci zostały podzielone na trzy drużyny. Każda z drużyn losowała i odpowiadała na szczegółowe pytania dotyczące treści utworu.

Na podstawie konkursu wewnętrznego została wytypowana 3 osobowa drużyna, która reprezentowała Przedszkole w konkursie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Skład drużyny utworzyły dzieci: Wiktoria Głód, Franciszek Skrzekut-Rogala oraz Stanisław Wittig. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością utworu, poprawnie odpowiadały na pytania.

Konkurs w Miejskiej Bibliotece odbył się 28 kwietnia br. Reprezentujące różne przedszkola drużyny podchodziły do jury, losowały i odpowiadały na pytania. Nasze przedszkolaki mocno przeżywały konkurs, ale poradziły sobie znakomicie z odpowiedziami na pytania oraz z wykonaniem tematycznej pracy plastycznej. Dzieci otrzymały nagrody, dyplomy oraz książki. Przedszkole również otrzymało książkę. 

Dziękujemy uczstnikom za doskonałe wyniki i wiedzę na temat utworu. Dziękujemy wychowawcy za przygotowanie dzieci. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów czytelniczych.