Z życia przedszkola

Dnia 07 kwietnia 2022 r. dzieci z grupy "Wielorybki i Zerówka", wraz z wychowawczyniami, wzięły udział w  „Żółtym Marsz Nadziei”, który jest zwieńczeniem IV edycji „Pól Nadziei”.

Nasze przedszkolaki przygotowały się do akcji, maszerowały z charakterystycznym żółtym akcentem tj. w opaskach z żonkilami.

Kolorowy korowód przedszkolaków, uczniów oraz zaproszonych gości przeszedł wokół Rynku. Na scenie odbyły się występy młodych wokalistów z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, dzieci z Fundacji „Ut Unum Sint” oraz młodzieży z Grupy Wokalnej  „Rozśpiewane Dzieciaki”.

Akcja "Pola Nadziei" jest prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych "HOSPICJUM" w Świdnicy i ma charakter promocyjny, przypomina o wadze idei wolontariatu. Głównym celem wspólnego marszu jest solidarność międzypokoleniowa, ludzi młodych, seniorów z osobami cierpiącymi.  Bardzo ważne jest uwrażliwianie dzieci, młodzieży na los osób chorych, starszych, niepełnosprawnych oraz zachęcanie do niesienia bezinteresownej pomocy tym osobom.