Z życia przedszkola

Dnia 28 kwietnia 2022 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Co roku świeto to przypada 27 kwietnia.

 

Dzieci w tym dniu dowiedziały się, że Teatr jest miejscem kultury i rozwoju sztuki. Miejscem gdzie należy stosownie ubrać się i odpowiednio zachowywać się. Dowiedziały się co można tam zoboczyć, kto pracuje w teatrze, na czym polega m. in. praca aktora, kto może zostać aktorem. Poznały słowa takie jak widownia, kurtyna, scena, reżyser, scenografia, choreografia, garderoba, pacynki, kukiełki, marionetki, jawajki.

W poszczególnych grupach odbyły się "teatralne" zajęcia. W grupie ""RYBKI" dzieci uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym pt. "Pinokio", za pomocą tablic demonstracyjnych wspólnie z wychowawczyniami przygotowały bajkę. W grupie "Delfinki" dzieci komponowały stroje teatralne według własnych pomysłów, korzystały z przedszkolnej garderoby do zabaw teatralnych i muzycznych. W grupie "Wielorybki i Zerówka" dzieci odgrywały scenki teatralne, wykorzystywały pacynki na dłoń, pacynki na paluszki oraz własne zdolności aktorskie. 

Przedszkolaki były szczęśliwe, panowała miła atmosfera, a dzieci mogły dać ponieść się fantazji.