Z życia przedszkola

Dnia 21 marca 2022 roku dzieci, w swoich grupach przedszkolnych , uroczyście obchodziły "Pierwszy Dzień Wiosny"

Jak to na wiosnę bywa ważnym okazało się jej poszukiwanie, a dokładnie szukanie jej oznak. W tym celu, dzieci ze swoimi paniami oraz kukłą "Marzanną" wybrały się na wycieczkę. W trakcie spaceru przedszkolaki znalazły przebiśniegi, krokusy, pączki na drzewach i krzewach; usłyszały też śpiewy ptaków. Po powrocie dzieci porównały swoje spostrzeżenia wiosenne z ilustracjami i informacjami, które przygotowały panie nauczycielki.

W tym "wiosennym dniu" dzieci z wychowawczyniami uczestniczyły w wielu różnych zabawach dydaktycznych, ruchowych, tanecznych. Były m. in. piosenki: "Wiosna", "Marzec czarodziej", "Wiosna ach to ty", "Wiosenne buziaki", "Wołanie wiosny" oraz zabawy: "Skaczące żabki", "Bociany". Były wiosenne prace plastyczne: "Wiosenny wazon" - w grupie Zerówka i Wielorybki;  "Bocian" w grupie DELFINKI oraz "Wiosenne kwiaty" w grupie RYBKI.

Na podsumowanie zajęć odbyła się swobodna pogadanka o ekologii, o tym jak ważną rolę odgrywa przyroda w życiu człowieka oraz jak możemy o nią dbać.