Z życia przedszkola

Dnia 17 lutego 2022 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy Dzień Kota.

Obchody tego dnia, w przedszkolu, miały na celu wskazanie dzieciom znaczenia kotów w życiu człowieka, uwrażliwianie dzieci na los kotów, kształtowanie opiekuńczości do tych zwierząt. 

W grupie RYBKI dzieci rozpoczęły Święto Kota od zabawy do piosenki "Kotki dwa". Później wszystkie "Rybki" zamieniły się w kotki i wykonywały polecenia odnoszące się do zwyczajów kotów, pokazujące ich sposób życia, poruszania się, wydawania odgłosów. Po tej wesołej zabawie dzieci obejrzały tematyczny film edukacyjny nawiązujący do Dnia Kota, poznały również najbardziej znane rasy kotów. Przedszkolaki samodzielnie wykonały pracę plastyczną, z papierowego talerzyka, przedstawiającą mordkę kotka. Najpierw pomalowały talerzyki szarą farbą, a następnie dokleiły oczy, uszy, nos i wąsy.

W grupie DELFINKI, na początek zajęć, przedszkolaki upodobniły się do czworonożnych przyjaciół, złożyły na głowę opaski z uszkami kotów. "Delfinki" kotki uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, tanecznych, plastycznych m. in.; "Koci labirynt", "Zwijanie kłębka", "Kocie grzbiety". Śpiewały wesołe "kocie" piosenki. Kolorowały obrazki z kotami. Oglądały książeczki o kotkach. Rozmawiały i wysłuchały różnych informacji i opowieści o kotach. Z ochotą wołały koty w różnych językach świata. W grupie panowała radosna, kocia atmosfera.

 W grupie "WIELORYBKI i ZERÓWKA" dzieci rozpoczęły zajęcia od wspólnej rozmowy z wychowawcą na temat kotów. Poruszone były "kocie" tematy związane z ich życiem: środowiskiem, zwyczajami, zachowaniem, wyglądem, rasami. U Starszaków, podczas zabaw, panowała "kocia" muzyka, m. in. "Mały kotek Staś", "Kici, kici", "Kotki małe dwa". Tego dnia dzieci wykazywały się "kocią" sprawnością. Naśladowały zachowania kotów. Poradziły sobie doskonale z zadaniami. W grupie odbyły się również różne zabawy dydaktyczne m. in. układanie "kocich" puzzli, segregowanie sylwet kotów względem kolorów, kolorowanie i wycinanie obrazków kotów.