Z życia przedszkola

Dnia 30 listopada br  w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyły się zabawy andrzejkowe w każdej grupie przedszkolnej.

W tym magicznym dniu dzieci mogły przebrać się za czarodziejki, wróżki, czarodziejów, wróżbitów.

W grupie RYBKI zabawy i wróżby rozpoczęły się od skocznej i tanecznej muzyki. Dzieciom przedstawione zostały zwyczaje ludowe oraz wróżby nawiązujące do tradycji andrzejkowych. Były m in. wróżby: "Moneta w studni", "Kim będę w przyszłości", "Imię żony, męża", "jakie czeka nas życie". Przedszkolaki uczestniczyły w  różnych zabawach przy muzyce, w szalonych tańcach oraz w śpiewaniu radosnych piosenek. 

Do grupy DELFINKÓW w niespodziewanym momencie przyleciała czarownica na miotle w czarnym płaszczu i spódnicy. Miała ze sobą dużą torbę, w której ukryła różne czarodziejskie przedmioty. Najbardziej zaciekawiła dzieci "Księga Wróżb" i zaklęcie " Czary-mar, czary-mary; Hu, hu, hu; Hokus-pokus; Ksz, ksz; Abra-Kadabra, abra-kadabra; bęc" wypowiadane po to żeby wszystkie wróżby spełniły się. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: "Losowanie rekwizytów z zawodami", "Wędrówka butów", "Moneta w studni", "Szkatułka", "Zwierzęta i ja", "Ulubiony kolor", "Rzucanie kości", "Lanie wosku".

W grupie WIELORYBKI i ZERÓWKA dzieci poznały historię "Andrzejek". Następnie wzięły udział w popularnych i znanych wróżbach. Odbyło się lanie wosku, przekłuwanie serduszek z imionami, układanie butów, losowanie zawodu, przepowiadanie przyszłości z zawartości ukrytych w kubeczkach. Ku radości dzieci wszystkie będą bardzo bogate. W tym dniu nie zabrakło tematycznych zadań i ćwiczeń matematycznych oraz sportowych. Dzieci bawiły się i tańczyły przy ulubionej muzyce.

Dzień był wyjątkowy dla wszystkich, pełen wrażeń, uśmiechu i czarów.