Z życia przedszkola

Dnia 19.10.2021 r. dzieci z grupy DELFINKI z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek" udały się na zajęcia do Biblioteki Miejskiej w Świdnicy. Na miejscu czekała już uśmiechnięta Pani Ania, która jest bibliotekarką.

 

Przedszkolaki z radością zapoznały się z magicznym miejscem przepełnionym cudownymi książkami. Na początku zajęć dzieci przeszły się między regałami z książkami i dowiedziały się jak mogą stać się czytelnikami biblioteki. Dalej Pani Ania zaprosiła dzieci do sali pełnej światełek i kwiatów. Było magicznie i nastrojowo. Wtedy przeczytała książkę Wandy Chotomskiej pt. "Bajki z 1001 dobranocy". Pani Ania przygotowała też zadanie dla przedszkolaków, porządkowanie w pary kolorowych ilustracji przedstawiających różne jeżyki.

Następnie dzieci przeszły do drugiej sali, gdzie czekały na nie dalsze niespodzianki. Pani Ania stworzyła jesienną atmosferę i opowiedziała dzieciom o pewnym jeżyku, który szukał zimowego domku. Po czym wspólne zabawy z chustą animacyjnąi i liśćmi pozwoliły dzieciom ułożyć domek dla jeżyka, aby przetrwał ten zimowy trudny czas. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały otrzymane rysunki jeżyka i dokleiły jeżykowi kolorowe kolce.

Bardzo dziękujemy Pani Ania za inspirujące, jesienne zajęcia.