Z życia przedszkola

Dnia 17 marca 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodzono Światowy Dzień Morza. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się tematyczne gry i zabawy. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w niebieskich kolorach.

 

W grupie "Rybki" dzieci i wychowawczynie wybrały się w podróż morską, której przewodnikiem była ... rybka. Dzieci miały do wykonania różne zadania. Ratowały m inn. ze wzburzonego, falujacego morza rybkę. Inscenizowały zabawę ruchową do piosenki "Błyskawica, grzmot". Kolorowały swoją nową przyjaciółke rybkę. Wszystkie zabawy wzbudziły w dzieciach dużo radości i uśmiechów na twarzach. Zajęcia  morskie pozwoliły na rozwijanie ekspresji ruchowej oraz stymulowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzieci wzbogaciły swoja wiedzę na temat morza oraz jego mieszkańców.

W grupie "Delfinki" dzieci wybrały się pociągiem nad morze. Następnie przesiadły się do pirackiej łodzi i żeglowały po morzu. Nie ominął ich sztorm. Było trochę strachu, ale śpiew mew uspokoił małych żeglarzy. W morzu przedszkolaki złowiły złotą rybkę, która spełniła życzenie dzieci i przeniosła je na plażę. Na plaży było dużo muszelek, można było zgrać w piłkę. Pomimo tego, że piasek palił w stopy było bardzo przyjemnie. Po powrocie z wycieczki dzieci namalowały farbami wielką widokówkę z przeżytych przygód. Poukładały również puzzle o morskiej tematyce. Było bardzo ciekawie ...

W grupie "Zerówka" odbyły się m. inn. interesujące pogadanki na temat morza. Dzieci wypowiadały się na temat zwierząt i roslin żyjących w morzu. Opowiadały też o swoich wizytach nad polskim Morzem Bałtyckim i zagranicznych morzach. Z wychowawcą badały i omawiały właściwości soli morskiej. Oglądały i opisywały muszelki. Pisały na morskim piasku. Bawiły się w łowienie rybek na czas, w wyścigi rybek na sznurkach. Pięknie pokolorowały morskie obrazki i na koniec zajęć wykonały kolczatkę, jeżowca z plasteliny i wykałaczek.