Z życia przedszkola

Dnia 14 października 2019 r. dzieci z grupy "Rybki" wraz z wychowawczyniami uczestniczyły na zajęciach edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy.  W Bibliotece zajęcia z dziećmi przeprowadziła Pani Monika, która ciekawie przedstawiła dzieciom zawód listonosza. Na początek przeczytała dzieciom opowiadanie pt."Córka listonosza". Opowiedziała dzieciom na czym polega i jak ważna jest praca listonosza. Dzięki niemu listy docierają do adresatów na innych kontynentach. Zanim listonosz dostarczy je do odbiorcy wszystkie paczki i listy przemieszczają się różnymi środkami transportu: drogą morską, powietrzną i lądową.

 

Dzieci chętnie wzięły udział w zabawie "Listonosz", która polegała na dostarczaniu listów pod wskazany adres, pokonując przy tym różne przeszkody. Na zakończenie zajęć dzieci miały za zadanie napisanie własnego listu, zaadresowanie go, naklejenie znaczka pocztowego i wysłanie.

Dzieci podziękowały za intersujące zajęcia. Złożyły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i wręczyły ręcznie wykonany upominek.

Dziękujemy!