Z życia przedszkola

W dniu 05.11.2019 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obochodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci ze szystkich grup przedszkolnych mogły przebrać się za swoje ulubione postacie bajkowe. Na początek dzieci zaprezentowały stroje i opowiedziały z jakich bajek pochodzą. W tym dniu przyszły do przedszkola m. in. postacie: Elza i Anna z Krainy Lodu, Czerwony Kapturek, Spider-Man, Strażak Sam, Scooby-Doo, Marshall i Sky z Psiego Patrolu i jeszcze wiele innych postaci. Po prezentacji rozpoczęły się tematyczne gry i zabawy w poszczególnych grupach. Dzieci bawiły się i tańczyły przy muzyce do różnych bajek. Odgadywały zagadki tematyczne. Dopasowywały atrybuty do postaci bajkowych. Malowały swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

 

Dzieci z grupu "O" otrzymały telegram od Czarownicy Bambaryny, która wyznaczyła dzieciom różne zadania do wykonania pod groźbą zniszczenia przedszkolnych książek. Oczywiście starszaki doskonale poradzili sobie z zadaniami i tym samym uratowali przedszkolny księgozbiór. A samą czarownicę przepędziły.

Był to dzień pełen atrakcji, przygód i wrażeń. Umożliwił dzieciom podejmowanie różnych działań, wyborów a także przeżywania radości ze wspólnej zabawy z rówieśnikami.

Dziękujemy za wspólne zabawy dzieciom i wychowawcom. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci.