Informacje dla rodziców

Szanowni Rodzice! 

Pragnę poinformować Państwa, że w związku z wyjątkową, kryzysową sytuacją w naszym kraju odstępujemy od pobierania czesnego za miesiąc kwiecień 2020 r. Oznacza to, że rodzice nie wnoszą opłaty czesnego za miesiąc kwiecień 2020 r.

 

Podejmując niniejszą decyzję wzięliśmy pod uwagę możliwość przedłużenia zamknięcia wszystkich placówek oświatowych do końca kwietnia br., fakt zapłaty przez Państwo pełnego czesnego za miesią marzec br. oraz zmniejszenie kosztów funkcjonowania przedszkola w okresie jego zamknnięcia od 16 do 31.03.2020 r. Nie mniej jednak pragniemy poinformować, że nadal ponosimy stałe koszty funkcjonowania przedszkola, na które musimy mieć środki finansowe, żeby przetrwać.

Jednocześnie informujemy Państwa, że zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe Art. 170. 1.  - prowadzenie szkoły lub placówki oświatowej, innej formy wychowania przedszkolnego nie jest działalnością gospodarczą. Dlatego też nie mamy możliwości skorzystania z innej pomocy Państwa przeznaczonej dla przedsiębiorców. W związku z powyższym decyzja o odstąpieniu pobierania opłat czesnego dotyczy tylko miesiąca kwietnia br. Przedszkole otrzymuje dotację z Urzędu Miasta. Dotacja ta jednak jest przeznaczana na ściśle określone cele oświatowe i nie wszystkie wydatki możemy z niej pokrywać.

W chwili obecnej musimy wszyscy czekać na rozwój dalszych wydarzeń w naszym kraju i mieć nadzieję, że zdołamy zahamować nadmierne rozprzestrzenianie się koronowirusa. Na bieżąco będę informowała Państwa o kolejnych decyzjach w sprawie opłat czesnego.

Chciałabym również podziękować, za wszystkie ciepłe słowa oraz pytania czy damy sobie radę w tym trudnym okresie. Dziękuję za wsparcie i wyrozumiałość. Rozumiem, że Państwo również martwicie się czy dzieci będą miały gdzie wrócić, zwłaszcza jeśli zostanie wydłużony okres zamknięcia przedszkoli.

Mam nadzieję, że dzięki współpracy z Państwem uda nam się wypracować właściwe rozwiązania. 

Życzę Państwu wiele spokoju, cierpliwości, odporności na stres, a przede wszystkim zdrowia. W tym trudnym czasie bądźmy dla siebie mili i wyrozumiali.

W miarę możliwości pozostańmy w domach!

W przypadku pytań lub jakichkolwiek  wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail.

 Krystyna Orłowska Dyrektor Przedszkola